نخستین کتاب صوتی دانشگاه سمنان رونمایی شد

همزمان با چهلمین سالگرد دفاع مقدس؛

نخستین کتاب صوتی دانشگاه سمنان رونمایی شد

در مراسمی با حضور خانواده شهدا و مسولان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس و سپاه استان از نخستین کتاب صوتی دانشگاه سمنان با عنوان دلتنگ نباش رونمایی شد،

در مراسمی با حضور خانواده شهدا و مسولان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس و سپاه استان از نخستین کتاب صوتی دانشگاه سمنان با عنوان دلتنگ نباش رونمایی شد، آیین رونمایی از این کتاب با ادای احترام به شهید گمنام آرمیده در این دانشگاه و دیگر شهدا و نیز گلباران مزار این شهید والا مقام آغاز شد. 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه سمنان ؛ معاون فرهنگی اجتماعی و دانشجویی دانشگاه سمنان در این مراسم گفت : کتاب صوتی دلتنگ نباش فرازهایی از خاطرات و زندگینامه شهید روح الله قربانی از شهدای دانشجوی دانشگاه سمنان به نویسندگی زینب مولایی است .
دکتر بهروز گل محمدی افزود : این کتاب صوتی به همت تیم حدود ۵۰ نفری در مدت یکماه ضبط ، صدا گذاری و آماده شده و قرار است از یکم تا ۳۱ شهریور‌ماه هر شب ساعت 22 به مدت ۱۰ دقیقه  از طریق‌ کانال‌های مجازی دانشگاه به نشانی unisemnan@ و semnanuni_farhangi@ پخش شود .
وی با بیان اینکه این اقدام در گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا انجام شده است تصریح کرد : از ميان 50 داوطلب خوانش  كتاب "دلتنگ نباش"، تعدادي از گويندگان كه معيارهاي لازم را از نظر كميته اولين كتاب صوتي دانشگاه داشتند براي ضبط و تدوين كتاب در قالب كتاب صوتي انتخاب شدند و در نهايت، به همت كميته مذكور و همدلي خانواده شهيد قرباني و ناشر ارزشمند كتاب "دلتنگ نباش"، اين اثر توليد و تدوين شده است.
مسئول دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه سمنان در این مراسم،  ضمن قدر دانی از تولیدکنندگان این اثر تاکید کرد : باید پیام های جنگ و دوران دفاع مقدس را با روشهای درست و به روز به نسل جوان منتقل کرد و این گونه اقدامات و فعالیتها در بیمه کردن انقلاب بسیار موثر است .
دکتر نصیری رئیس دانشگاه سمنان هم ضمن تسلیت فرا رسیدن ماه محرم و ایام عزای حسینی گفت : شهيد مدافع حرم، روح ا.. قرباني كه در مسير تعالي و رشد تا شهادت، مدتي دانشجوي دانشگاه سمنان بوده است، الگويي تمام عيار براي جوانان و دانشجويان پاك سرشتي است كه به دنبال معرفت در مسير شهادت قدم گذاشته اند.
دکتر نصیری با بیان اینکه کتاب « دلتنگ نباش»  مورد تمجید و تقریظ مقام معظم رهبری نیز قرار گرفته است افزود :این کتاب  روایت شهید روح ا... قربانی دانشجوی سابق دانشکده هنر دانشگاه سمنان است که جزء شهدای مدافع حرم است .
وی ادامه داد : تولید این کتاب صوتی باعث شناخته شدن شهید روح الله قربانی از دانشجویان دانشگاه سمنان خواهد شد .
دکتر نصیری افزود : انجام اینگونه اقدامات باعث تقویت روحیه معنویت و ایثارگری در دانشجویان و نیز ارتباط دانشگاه و جامعه خواهد شد
سردار سلامی رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان هم در این آئین با بیان اینکه امروز ملت بزرگ ایران برای مقابله با توطئه های دشمنان در همه بخشها نیازمند روحیاتی همچون شهید روح الله قربانی هستند گفت : انقلاب اسلامی ایران جوانانی همچون شهید قربانیها را پرورش داد که سالها پس از انقلاب برای حفظ آن و نیز حفظ اسلام به عنوان مدافعان حرم در میدان مبارزه حاضر می شوند و اینگونه فداکاری می کنند .
در این آئین از خانم زینب عبد فروتن همسر شهید روح الله قربانی و نیز خانم زینب مولایی راوی و نویسنده کتاب دلتنگ نباش با اهدای لوح قدر دانی شد .
شهید روح الله قربانی متولد اول خرداد 1368 بود که ۱۳ آبان سال 1394 در جریان مبارزه با تکفیری های داعش در سوریه به شهادت رسید .
شهید روح‌الله قربانی ازجمله مدافعین حرم بود که به همراه یکی دیگر از هم‌رزمانش و در مبارزه با تروریست‌های تکفیری در عملیات محرم به شهادت رسید.
خودروی روح‌الله و دوستش قدیر در نزدیکی حلب مورد اصابت موشک قرار گرفت و این دو هم‌رزم و مدافع حرم، جانشان را بر سر آرمانی که داشتند نهادند و به لقاءالله پیوستند.
پیکر مطهر شهید قربانی در قطعه ۵۳ گلزار شهدای بهشت‌زهرا در جوار محرم ترک و رسول خلیلی به خاک سپرده شده است

کلمات کلیدی

تصاویر

 -

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *